Το ΔρωΜΕνΑ είναι το είναι το σχολικό περιοδικό του 2ου ΓΕΛ Καματερού. Έρευνες, συνεντεύξεις, ώρες γραψίματος, κόπος και ομαδικότητα γέννησαν τη δημιουργία του περιοδικού. Η ερευνητική, συγγραφική και συντακτική ομάδα δούλεψαν με σοβαρότητα και συλλογικότητα για την επίτευξη του σκοπού μας. Μέσα από το περιοδικό εξερευνούμε, αναπτύσσουμε και παρουσιάζουμε ποικίλα θέματα, εξίσου ενδιαφέροντα για όλους, για τα οποία εργάστηκαν άτομα εντός και εκτός του σχολείου.

Ο στόχος του περιοδικού ΔρωΜΕνΑ κρύβεται πίσω από το όνομά του: Δρώ Μαθαίνω Ενημερώνομαι Αλλάζω!

Δίνοντας στις λέξεις ένα ιδιαίτερο χρώμα ξεδιπλώνεται ένα περιβάλλον δημιουργικό και μαγικό.

Δρώντας ως ερασιτέχνες συγγραφείς άρθρων, ως ερευνητές διαφόρων θεμάτων με πυξίδα την μεταξύ μας συνεργασία...

A mag created with Madmagz.